top of page

 

MGR INŻ. ARCH. RAFAŁ OLEKSIK

Jestem założycielem i głównym projektantem w SAN Architektura.

W 2010 roku ukończyłem studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

Już od 2008 roku pracowałem w prestiżowych pracowniach architektonicznych w Polsce i w Niemczech.

W 2014 roku uzyskałem uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Jestem członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

W 2018 roku podjąłem decyzję o założeniu własnej pracowni projektowej dzięki czemu mogę realizować projekty zgodnie z własną wizją kształtowania architektury.

Do każdego projektu podchodzę z pasją i pełnym zaangażowaniem niezależnie od jego wielkości i złożoności.

Za główny cel stawiam zawszę satysfakcję inwestora bazując na jego wytycznych.

W projektowaniu istotny jest dla mnie kontekst miejsca.

Szacunek dla otaczającej przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu indywidualności i oryginalności jest dla mnie jednym z filarów dobrej architektury.

OFERTA

W SAN ARCHITEKTURA tworzymy architekturę nowoczesną, estetyczną i funkcjonalną. Naszą specjalizacją są budynki mieszkalne, zarówno domy jak i budynki wielorodzinne. Projektujemy również obiekty przemysłowe, handlowe, biurowe jak i użyteczności publicznej. Nasza oferta obejmuje wszystkie fazy projektu w tym:

  • analiza chłonności działki - zanim zakupicie Państwo działkę tworzymy analizę uwarunkowań lokalizacyjnych na podstawie miejscowego planu zagospodarowania terenu lub warunków zabudowy oraz najbliższego sąsiedztwa inwestycji. Sprawdzamy też wymogi formalne oraz informujemy o wszelkich krokach, które należy podjąć przed rozpoczęciem etapu projektowego.

  • projekt koncepcyjny - faza projektu wykonana w oparciu o szczegółowe wytyczne inwestora oraz uwarunkowania lokalizacyjne

  • projekt architektoniczno budowlany - faza projektu wykonana w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budową wraz z projektem technicznym

  • projekt wykonawczy - uszczegółowiony projekt budowlane każdej branży wykonany w zakresie koniecznym do realizacji inwestycji

  • nadzory autorskie - kontrola architekta nad poprawnością realizacji zgodnie z projektem wykonawczym

profil.jpg

DLACZEGO MY?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto wybrać właśnie naszą pracownię:

Jesteśmy kreatywni. Świadczy o tym to, że zostaliśmy docenieni w wielu konkursach architektonicznych zarówno polskich jak i zagranicznych.

Mamy doświadczenie.  Posiadamy 15 lat doświadczenia zdobytego w renomowanych biurach architektonicznych na terenie Polski oraz Niemiec. Posiadamy uprawnienia architektoniczne do projektowania bez ograniczeń a także jesteśmy czynnymi członkami Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów.

Jesteśmy profesjonalistami. Do każdego zadania podchodzimy profesjonalnie i indywidualnie.

Stawiamy na rozwój. Wiemy, że projektowanie architektoniczne polega na ciągłym rozwoju oraz poszukiwaniu najlepszych rozwiązań projektowych dlatego nigdy nie spoczywamy na laurach a każde zadanie traktujemy jak nowe wyzwanie.

Tworzymy jakość. Nasze opracowania są najwyższej jakości. Zawsze dbamy o szczegółowość oraz przejrzystość naszej dokumentacji projektowej dzięki czemu oszczędzamy czas wykonawcy a co za tym idzie Państwa. 

Najlepsi inżynierowie. Współpracujemy z najlepszymi projektantami branżowymi dzięki czemu macie Państwo gwarancję, że nasz projekt pod względem technicznym będzie dobrze wykonany.

NAGRODY:

Nasze studio było wielokrotnie nagradzane w konkursach architektonicznych i designerskich organizowanych przez inwestorów publicznych jak i wiodące polskie marki dzięki czemu macie Państwo gwarancję, że usługa którą otrzymacie będzie na najwyższym poziomie. 

 

Nominacja do nagrody Building of The Year 2023 wg portalu ArchDaily za projekt domów letniskowych "U Gai" 

Nagroda główna platformy ArchFrame Design Awards 2022 w kategorii hospitality design za projekt domów letniskowych "U Gai" 

TOP 10 Weekend Homes 2022 według portalu Avontuura dla domków wakacyjnychh "U Gai" 

 

TOP 10 najciekawszych projektów domów 2019 według portalu Archinea dla domu w Krakowie

Wyróżnienie w konkursie architektonicznym "Bargework Opole" na projekt biura na wodzie wraz z przystanią w Opolu, Organizator: Fundacja Bargework, 2017

Wyróżnienie w miedzynarodowym konkursie projektowym "New vision of the loft 2" za projekt "Garden Loft", Organizator: FAKRO Sp. z o.o. - Praca zespołowa z arch. Ewą Mikołajczak, 2013

II nagroda w miedzynarodowym konkursie architektonicznym na "Pawilon tymczasowy dla Teatru Wielkiego w Warszawie", Organizator: Teatr wielki w Warszawie, BMW Group - praca zespołowa wraz z arch. Krzysztofem Stępniem, Agnieszką Wyrwas (wizualizacje), 2012

II nagroda w konkursie na projekt wnętrza salonu "Wizja wypoczynku 2011", Organizator: KLER S.A., 2011

III nagroda w konkursie na projekt najardziej interesującej lini siedzisk typu low seating dla firmy BN Office Solution, 2010

III nagroda w konkursie na projekt mebli do pokoju dziennego organizowanym przez firmę Wajnert, 2009

I nagroda w konkursie na projekt wnętrza salonu "Wizja wypoczynku 2008", Organizator: KLER S.A., 2008

bottom of page